Lubię tworzyć..., tym bardziej, jeśli komuś to co robię się podoba: Jeśli podoba Ci się to co robię i chcesz coś takiego mieć - napisz do mnie, na pewno się dogadamy:
Blog > Komentarze do wpisu

Czereśnie zawsze muszą być dwie...Magdalena Witkiewicz

Bardzo lubię czytać...trochę tylko za mało jest na to czasu, stąd rosnąca na stoliku nocnym kupka "do przeczytania"...ale mam nadzieję nadrobić...

ostatnio koleżanka pożyczyła mi książkę Magdaleny Witkiewicz "Czereśnie zawsze muszą być dwie"...zerknęłam na okładkę, krótki opis treści i pierwsze co nasunęło mi się do głowy to tekst: czereśnie zawsze muszą być dwie, to tak jak ja i mój mąż...zawsze razem, zawsze we dwoje...

Wieczorem zaczęłam czytać i ....książka pochłonęła mnie bez reszty...nie mogłam się oderwać, z każdą kartką czekały na mnie nowe przeżycia bohaterów, tajemnice z dawnych lat, termedie miłosne, obawy, radości ...życie!

Książka to nie typowa babska powieść o niespełnionej miłości czy typowy romans...ale to świetnie napisana powieść o życiu a życie przedstawione jest w niej nie nudno i typowo ale opisane cudownie i takim językiem, że po zamknięciu książki już czuje się niedosyt.

Czereśnie to książka, która przeniosła mnie osobiście do lat dziecinnych, kiedy wakacje spędzałam na wsi u dziadków w bardzo starym drewnianym domu na pagórku, gdzie strych i stare meble skrywały ciekawe tajemnice, gdzie na pięknie obrośniętym przez dzikie wino drewnianym ganku lubiłam się skryć z książką i czytać i marzyć. A opowieści książkowego pana Andrzeja przypomniały mi starszych ludzi, których opowieści o życiu słuchałam jako dziecko z otwartą buzią i też było mi za mało, gdy opowieść nagle się urywała...starsi ludzie mają dar opowiadania, że człowiek czuje się jak zaczarowany i taka jest cała książka Magdaleny Witkiewicz - jest piękna i zaczarowana.

Co jeszcze urzekło mnie w książce? Z każdej czytanej książki wyłapuję tzw. mądre myśli, które spisuję do specjalnego notesu...tym razem również takie wypisałam...mądre, życiowe i takie oczywiste chociaż często o nich zapominamy:

"A zresztą nieważne co ludzie powiedzą, ważne, by być w zgodzie z samą sobą".

i mój ulubiony:

"Chodzi o to, by pięknie przeżyć każdy dzień, By zasypiać z myślą, że zrobiło się wszystko. By tak żyć, że wieczorem, gdy kładziesz się spać, niczego nie żałować".

i tego życzę wszystkim osobom, które tu zaglądają a Pani Magdzie dziękuję za piękną powieść i czekam na kolejne :-)

środa, 13 grudnia 2017, malgorzata-p17

Polecane wpisy

  • Zapowiedź premiery...

    Czekam z niecierpliwością :-) Lubię dobre książki :-) 

  • Kąpiel dla relaksu

    Ostatnio trafiłam na bardzo fajną, lekką i przyjemną książkę - na wakacje nie potrzeba przecież kryminałów i napięcia - coś lekkiego na czas odpoczynku jest w s

  • Czytadelko

    Na niedzielne popołudnie i każdą wolną chwilę wieczorem, polecam super magazyn Magazyn jest w wersji internetowej, dlatego dostępny w każdej wolnej chwili i nie


Coricamo - sklep z materiałami do rękodzieła VI Zjazd Twórczo Zakręconych w Ustroniu - Coricamo Baner do strony Coricamo: Coricamo - sklep z materiałami do rękodzieła Baner Zjazdu Twórczo Zakręconych: VI Zjazd Twórczo Zakręconych w Ustroniu - Coricamo Baner konkursu blogowego: II edycja konkursu na najbardziej Twórczo Zakręcony Blog - Coricamo Marzycielska Poczta.
Dodatki na bloga
<