Lubię tworzyć..., tym bardziej, jeśli komuś to co robię się podoba: Jeśli podoba Ci się to co robię i chcesz coś takiego mieć - napisz do mnie, na pewno się dogadamy:
środa, 13 grudnia 2017

Bardzo lubię czytać...trochę tylko za mało jest na to czasu, stąd rosnąca na stoliku nocnym kupka "do przeczytania"...ale mam nadzieję nadrobić...

ostatnio koleżanka pożyczyła mi książkę Magdaleny Witkiewicz "Czereśnie zawsze muszą być dwie"...zerknęłam na okładkę, krótki opis treści i pierwsze co nasunęło mi się do głowy to tekst: czereśnie zawsze muszą być dwie, to tak jak ja i mój mąż...zawsze razem, zawsze we dwoje...

Wieczorem zaczęłam czytać i ....książka pochłonęła mnie bez reszty...nie mogłam się oderwać, z każdą kartką czekały na mnie nowe przeżycia bohaterów, tajemnice z dawnych lat, termedie miłosne, obawy, radości ...życie!

Książka to nie typowa babska powieść o niespełnionej miłości czy typowy romans...ale to świetnie napisana powieść o życiu a życie przedstawione jest w niej nie nudno i typowo ale opisane cudownie i takim językiem, że po zamknięciu książki już czuje się niedosyt.

Czereśnie to książka, która przeniosła mnie osobiście do lat dziecinnych, kiedy wakacje spędzałam na wsi u dziadków w bardzo starym drewnianym domu na pagórku, gdzie strych i stare meble skrywały ciekawe tajemnice, gdzie na pięknie obrośniętym przez dzikie wino drewnianym ganku lubiłam się skryć z książką i czytać i marzyć. A opowieści książkowego pana Andrzeja przypomniały mi starszych ludzi, których opowieści o życiu słuchałam jako dziecko z otwartą buzią i też było mi za mało, gdy opowieść nagle się urywała...starsi ludzie mają dar opowiadania, że człowiek czuje się jak zaczarowany i taka jest cała książka Magdaleny Witkiewicz - jest piękna i zaczarowana.

Co jeszcze urzekło mnie w książce? Z każdej czytanej książki wyłapuję tzw. mądre myśli, które spisuję do specjalnego notesu...tym razem również takie wypisałam...mądre, życiowe i takie oczywiste chociaż często o nich zapominamy:

"A zresztą nieważne co ludzie powiedzą, ważne, by być w zgodzie z samą sobą".

i mój ulubiony:

"Chodzi o to, by pięknie przeżyć każdy dzień, By zasypiać z myślą, że zrobiło się wszystko. By tak żyć, że wieczorem, gdy kładziesz się spać, niczego nie żałować".

i tego życzę wszystkim osobom, które tu zaglądają a Pani Magdzie dziękuję za piękną powieść i czekam na kolejne :-)

09:24, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 grudnia 2017

„Człowiek jest odpowiedzialny 

nie tyl­ko za uczu­cia, które ma dla in­nych,

ale i za te, które w in­nych budzi”

kard. S. Wyszyński

 

            Emocje, uczucia towarzyszą nam każdego dnia naszego życia i bywają różne … od radości, euforii, poprzez strach, obawę aż po smutek…

Najwięcej emocji budzą w nas sytuacje trudne a do takich należy choroba. Martwimy się, gdy chorujemy, gdy chora jest bliska nam osoba, szczególne emocje towarzyszą nam gdy chore jest dziecko – nasz największy skarb. Z chorobą łączy się leczenie, badania, pobyt w szpitalu… często towarzyszy temu smutek, czasem pojawia się nadzieja, dzieci potrafią zaskoczyć siłą walki o zdrowie, o życie…

Z myślą o takich właśnie odbiorcach powstała Książka charytatywna dla dzieci.

Książka charytatywna „Gwiezdne marzenia” to zbiór bajek, opowiadań i wierszy osób, które piszą z serca i z sercem – ponieważ większość tekstów autorzy stworzyli z myślą o własnych dzieciach i dla własnych dzieci.

Zawarte w niej bajki, opowiadania i wiersze mają za zadanie:

-  wywołać uśmiech na twarzach chorych, bądź samotnych dzieci;

-  optymizmem i ciekawą opowieścią wypełnić czas spędzony w szpitalnym łóżku;

-  wypełnić czas chorego dziecka spędzany  z rodzicami lub opiekunami, gdy trudno znaleźć inny oprócz choroby temat do rozmowy;

-   dodać dzieciom siły do walki o zdrowie;

-   pokazać, że nie są samotne, że dookoła są najbliżsi, którzy je kochają;

-  pomóc marzyć i dążyć do spełniania marzeń… pomóc przetrwać trudny czas choroby.

Nasza książka to nic innego jak Dar Serca każdej osoby, która zaangażowała się w projekt i wspaniały pomysł pani Moniki Jędrzejewskiej Wiergiles Wydawnictwo Sofijka, a tych osób jest bardzo dużo… począwszy od autorów, redaktorów tekstów, recenzentów, ilustratorów aż po wydawcę. Wspaniałe jest to, że dla tak dużej liczby obcych sobie osób dobro i uśmiech dziecka jest ważnym łącznikiem, dzięki czemu powstał tak wspaniały efekt jak Książka charytatywna dla dzieci. Wierzę, że już pierwsze egzemplarze książki przekazane do szpitali, hospicjów, czy domów dziecka wywołają uśmiech na twarzach podopiecznych i będą motywowały nas do kolejnych równie ciekawych pomysłów.

Napisałam Nasza książka - bo miałam przyjemność aktywnie uczestniczyć w powstawaniu tej super pozycji :-)

Książkę serdecznie polecam - można ją kupić na prezent :-)13:16, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 września 2017

Czekam z niecierpliwością :-)

Lubię dobre książki :-)17:46, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 grudnia 2016

Od kilku lat choinkę ubieram we własnoręcznie wykonane ozdoby: aniołki szydełkowe, gwiazdki, serduszka i bombki. 

Rok temu zrobiłam kilka bombek koronkowych...w tym roku dorabiam kolejne, ponieważ ubiegłoroczne zostały rozdane znajomym.

Tym razem zrobiłam takie:15357022_735455389964274_2084609944_n

15403139_735455433297603_1189690087_n

15451025_735455403297606_1446082249_n

15450959_735455606630919_1619636141_n

 Dzięki temu, że są przezroczyste i koronkowe - są bardzo delikatne i eleganckie. Mi się bardzo podobają...bo są moje :-)

18:26, malgorzata-p17 , ŚWIĄTECZNE
Link Komentarze (1) »
niedziela, 04 grudnia 2016

Ups - szybki komentarz na mój wczorajszy wpis zamieściła Tkaninka - a ja zastosowałam się do wskazówek i oto - bombka karczoch...

powstała wczoraj i może ma nietypową kolorystykę ale jest osoba, która lubi odcienie fioletów...zresztą może jeszcze komuś się spodoba - kto wie?

Kilka lat temu zrobiłam takich bombek bardzo dużo - część z nich powędrowała nawet za granicę...ciekawe czy przetrwały? Mam nadzieję,że tak - bo jak już coś robię to na 100%.

***

Od czasu do czasu coś robiłam - bo to jest forma odpoczynku i relaksu - teraz powoli będę to zamieszczać, żeby uzupełnić braki.

Cieszę się, że jesteście :-)

14:10, malgorzata-p17 , ŚWIĄTECZNE
Link Komentarze (1) »
sobota, 03 grudnia 2016

Niesamowite!

Nie było mnie tu 11 miesięcy a mimo to, każdego tygodnia bloga odwiedza ponad 7000 osób...jakie to miłe...

Dziękuję... postaram się pojawiać tu czesciej :-)

18:47, malgorzata-p17
Link Komentarze (2) »
środa, 06 stycznia 2016

Lubię gotować, zbieram różne przepisy i czasem zdarza się tak, że coś wpada mi w ucho - szybko zapisuję żeby zapamiętać i takich karteczek zbiera się ogrom...

pora naszła, aby zebrać wszystkie karteluszki, przejrzeć co warto zatrzymać i wpisać...

wpisać do notesu, który można nazwać przepiśnikiem

Przepiśnik powstał z segregatora i wygodne jest to, że każdy przepis wkładam do koszulki foliowej - dzięki czemu jest zabezpieczony na wypadek pochlapania. Dodatkowo przepisy można dowolnie układać tematycznie...

Jeszcze dopracuję przekładki tematyczne i będzie całkiem kompletny.

13:00, malgorzata-p17 , RÓŻNE
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 140
Zakładki:
GALRACH - BIŻUTERIA
KONTAKT
MOJE INNE ROBÓTKI
MOJE OBRAZKI
MOJE POSZUKIWANIA
MOJE STRONY
MÓJ ALBUM PRAC
TU ROBIĘ ZAKUPY
TU ZAGLĄDAM
Tagi

Coricamo - sklep z materiałami do rękodzieła VI Zjazd Twórczo Zakręconych w Ustroniu - Coricamo Baner do strony Coricamo: Coricamo - sklep z materiałami do rękodzieła Baner Zjazdu Twórczo Zakręconych: VI Zjazd Twórczo Zakręconych w Ustroniu - Coricamo Baner konkursu blogowego: II edycja konkursu na najbardziej Twórczo Zakręcony Blog - Coricamo Marzycielska Poczta.
Dodatki na bloga
<