Lubię tworzyć..., tym bardziej, jeśli komuś to co robię się podoba: Jeśli podoba Ci się to co robię i chcesz coś takiego mieć - napisz do mnie, na pewno się dogadamy:

LEKTURA

środa, 13 grudnia 2017

Bardzo lubię czytać...trochę tylko za mało jest na to czasu, stąd rosnąca na stoliku nocnym kupka "do przeczytania"...ale mam nadzieję nadrobić...

ostatnio koleżanka pożyczyła mi książkę Magdaleny Witkiewicz "Czereśnie zawsze muszą być dwie"...zerknęłam na okładkę, krótki opis treści i pierwsze co nasunęło mi się do głowy to tekst: czereśnie zawsze muszą być dwie, to tak jak ja i mój mąż...zawsze razem, zawsze we dwoje...

Wieczorem zaczęłam czytać i ....książka pochłonęła mnie bez reszty...nie mogłam się oderwać, z każdą kartką czekały na mnie nowe przeżycia bohaterów, tajemnice z dawnych lat, termedie miłosne, obawy, radości ...życie!

Książka to nie typowa babska powieść o niespełnionej miłości czy typowy romans...ale to świetnie napisana powieść o życiu a życie przedstawione jest w niej nie nudno i typowo ale opisane cudownie i takim językiem, że po zamknięciu książki już czuje się niedosyt.

Czereśnie to książka, która przeniosła mnie osobiście do lat dziecinnych, kiedy wakacje spędzałam na wsi u dziadków w bardzo starym drewnianym domu na pagórku, gdzie strych i stare meble skrywały ciekawe tajemnice, gdzie na pięknie obrośniętym przez dzikie wino drewnianym ganku lubiłam się skryć z książką i czytać i marzyć. A opowieści książkowego pana Andrzeja przypomniały mi starszych ludzi, których opowieści o życiu słuchałam jako dziecko z otwartą buzią i też było mi za mało, gdy opowieść nagle się urywała...starsi ludzie mają dar opowiadania, że człowiek czuje się jak zaczarowany i taka jest cała książka Magdaleny Witkiewicz - jest piękna i zaczarowana.

Co jeszcze urzekło mnie w książce? Z każdej czytanej książki wyłapuję tzw. mądre myśli, które spisuję do specjalnego notesu...tym razem również takie wypisałam...mądre, życiowe i takie oczywiste chociaż często o nich zapominamy:

"A zresztą nieważne co ludzie powiedzą, ważne, by być w zgodzie z samą sobą".

i mój ulubiony:

"Chodzi o to, by pięknie przeżyć każdy dzień, By zasypiać z myślą, że zrobiło się wszystko. By tak żyć, że wieczorem, gdy kładziesz się spać, niczego nie żałować".

i tego życzę wszystkim osobom, które tu zaglądają a Pani Magdzie dziękuję za piękną powieść i czekam na kolejne :-)

09:24, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 grudnia 2017

„Człowiek jest odpowiedzialny 

nie tyl­ko za uczu­cia, które ma dla in­nych,

ale i za te, które w in­nych budzi”

kard. S. Wyszyński

 

            Emocje, uczucia towarzyszą nam każdego dnia naszego życia i bywają różne … od radości, euforii, poprzez strach, obawę aż po smutek…

Najwięcej emocji budzą w nas sytuacje trudne a do takich należy choroba. Martwimy się, gdy chorujemy, gdy chora jest bliska nam osoba, szczególne emocje towarzyszą nam gdy chore jest dziecko – nasz największy skarb. Z chorobą łączy się leczenie, badania, pobyt w szpitalu… często towarzyszy temu smutek, czasem pojawia się nadzieja, dzieci potrafią zaskoczyć siłą walki o zdrowie, o życie…

Z myślą o takich właśnie odbiorcach powstała Książka charytatywna dla dzieci.

Książka charytatywna „Gwiezdne marzenia” to zbiór bajek, opowiadań i wierszy osób, które piszą z serca i z sercem – ponieważ większość tekstów autorzy stworzyli z myślą o własnych dzieciach i dla własnych dzieci.

Zawarte w niej bajki, opowiadania i wiersze mają za zadanie:

-  wywołać uśmiech na twarzach chorych, bądź samotnych dzieci;

-  optymizmem i ciekawą opowieścią wypełnić czas spędzony w szpitalnym łóżku;

-  wypełnić czas chorego dziecka spędzany  z rodzicami lub opiekunami, gdy trudno znaleźć inny oprócz choroby temat do rozmowy;

-   dodać dzieciom siły do walki o zdrowie;

-   pokazać, że nie są samotne, że dookoła są najbliżsi, którzy je kochają;

-  pomóc marzyć i dążyć do spełniania marzeń… pomóc przetrwać trudny czas choroby.

Nasza książka to nic innego jak Dar Serca każdej osoby, która zaangażowała się w projekt i wspaniały pomysł pani Moniki Jędrzejewskiej Wiergiles Wydawnictwo Sofijka, a tych osób jest bardzo dużo… począwszy od autorów, redaktorów tekstów, recenzentów, ilustratorów aż po wydawcę. Wspaniałe jest to, że dla tak dużej liczby obcych sobie osób dobro i uśmiech dziecka jest ważnym łącznikiem, dzięki czemu powstał tak wspaniały efekt jak Książka charytatywna dla dzieci. Wierzę, że już pierwsze egzemplarze książki przekazane do szpitali, hospicjów, czy domów dziecka wywołają uśmiech na twarzach podopiecznych i będą motywowały nas do kolejnych równie ciekawych pomysłów.

Napisałam Nasza książka - bo miałam przyjemność aktywnie uczestniczyć w powstawaniu tej super pozycji :-)

Książkę serdecznie polecam - można ją kupić na prezent :-)13:16, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 września 2017

Czekam z niecierpliwością :-)

Lubię dobre książki :-)17:46, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 sierpnia 2013
Ostatnio trafiłam na bardzo fajną, lekką i przyjemną książkę - na wakacje nie potrzeba przecież kryminałów i napięcia - coś lekkiego na czas odpoczynku jest w sam raz...
trafiłam na książkę Katarzyny Michalak "Sklepik z niespodzianką. Adela"
Książka przeczytana i będę ją polecać oraz czytać kolejne części ale najbardziej zaciekawił mnie przepis na kąpiel Kleopatry, a że uwielbiam kąpiele....polecam
Kąpiel a’la Kleopatra
Oto przepis na wspaniałą, relaksacyjną kąpiel w twoim własnym domowym spa. Voila!
Będzie bardzo luksusowo, najpierw więc przygotuj duży, biały, miękki ręcznik i zmysłową koszulkę nocną. Następnie zapal świecę aromatyczną (najlepiej waniliową), nalej do wanny gorącej wody i… zanurz się powoli.
Teraz dwie torebki budyniu (waniliowy lub śmietankowy) rozpuść w litrze mleka (na małą wannę) lub cztery budynie w dwóch litrach mleka (na wannę dużą). Oczywiście im więcej mleka, tym lepiej.
Wstrzymaj oddech i… wlej mleko z budyniem do wody.
Dlaczego masz wstrzymać oddech? Bo ta chwila, gdy mleko opływa twoje ciało jest niemożliwie przyjemna. Po prostu odjazd!
Poczuj ją każdą komórką skóry, zamknij oczy, powdychaj piękny, delikatny zapach.
Uwaga! Mleko ma być świeże lub pasteryzowane, nie żadne UHT, bo uchate wonieje spalenizną (poddawane jest bowiem działaniu bardzo wysokiej temperatury, która zabija wszystko: nie tylko bakterie, ale i całą życiową energię tego daru bogów). Aha: nie oszczędzaj na tłuszczu! Mleko ma mieć 3.2%, a można dolać i słodkiej śmietanki kremówki, będzie jeszcze lepiej. Skóra bowiem potrzebuje dobrego, naturalnego, łagodnego tłuszczu, a jakiż jest lepszy od tego z mleka?
To jeszcze nie koniec kąpieli. Gdy już narozkoszujesz się zapachem mleka, dolej powoli, oddychając głęboko olejek waniliowy do ciast.
Tak, tak: budyń, mleko, olejek waniliowy – oto składniki dostępne w każdym spożywczym, które ze zwykłej kąpieli uczynią rozkoszny rytuał.
Ciesz się tymi chwilami. Są tylko dla Ciebie.
Nie spłukuj ciała wodą, wyjdź z kąpieli, pachnąca mlekiem i wanilią. Owiń się w ciepły, puchaty ręcznik, a potem przebierz w ładną nocną koszulkę, żadnych piżam, czy innych paździerzy! Jest to wieczór luksusu!
Gdy skóra wyschnie jest niesamowicie gładka i miła w dotyku, a pachnie… jak małe rozkoszne niemowlę.
I o to chodziło.

miłej kąpieli po gorącym dniu...pozdrawiam:)

17:59, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Komentarze (4) »
niedziela, 12 sierpnia 2012

Na niedzielne popołudnie i każdą wolną chwilę wieczorem, polecam super magazyn

Magazyn jest w wersji internetowej, dlatego dostępny w każdej wolnej chwili i nie zajmuje miejsca jak magazyny w wersji papierowej:)

Wystarczy dostęp do internetu, filiżanka kawy i kliknąć na okładkę na fotce ...

życzę milej lektury:)

pozdrawiam cieplutko:)

13:26, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 kwietnia 2012

To tytuł książki, którą bardzo szybko pochłonęłam i serdecznie polecam!

Treść - to opowieść ojca, którego dziecko przeszło operację wycięcia wyrostka i niby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 3 letni chłopiec opowiada nagle zadziwiające rzeczy - jak wygląda Jezus, jak wygląda niebo, kogo tam spotkał....

zadziwia wszystkich, ale to co mówi - musiał zobaczyć, czyli tam być...

tylko kiedy, jeśli w czasie operacji nie było żadnych komplikacji?

Bardzo lekko napisana powieść, która uchyla nam rąbka tajemnicy, że podobno - w niebie wszyscy są zdrowi, szczęśliwi i młodzi - bez względu na to w jakim wieku i w jakich okolicznościach odeszli...

i jeszcze coś - w niebie można spotkać krewnych, którzy urodzą się dużo dużo po nas...

serdecznie polecam!!!!

19:00, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 30 stycznia 2012

W wolnej od pracy i robótkowania chwili lubię przeczytać dobrą książkę lub obejrzeć dobry film i na takim właśnie byliśmy z mężem i bratową wczoraj w kinie:)

Nie przepadam za filmami o tematyce wojny ani nie lubię filmów tzw nominowanych do nagród ani bardzo reklamowanych - nie raz już był zawód;

ale tym razem - zaskoczenie!

Piszę oczywiście o filmie

po prostu - szacun!

Rewelacyjna obsada aktorska i gra na wysokim poziomie, fabuła trzymająca w napięciu - cisza w kinie była tak przejmująca...

Nie będę pisać o czym jest film - bo to można przeczytać na necie - w skrócie o polskim kanalarzu pomagającym Żydom w czasie wojny, który początkowo robił to z chęci zysku a potem stało się to walką o ich przetrwanie...

po prostu - jestem pod wrażeniem i gorąco polecam!

Mam też książkę na podstawie której film zostal nakręcony i wiem, że najpierw powinno się przeczytać a potem obejrzeć - u mnie będzie odwrotnie, ale i tak będę miała porównanie:)

* * *

Bardzo dziękuję za miłe komentarze pod ramką z płyty:)

Wkrótce coś nowego:)

18:59, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
GALRACH - BIŻUTERIA
KONTAKT
MOJE INNE ROBÓTKI
MOJE OBRAZKI
MOJE POSZUKIWANIA
MOJE STRONY
MÓJ ALBUM PRAC
TU ROBIĘ ZAKUPY
TU ZAGLĄDAM
Tagi

Coricamo - sklep z materiałami do rękodzieła VI Zjazd Twórczo Zakręconych w Ustroniu - Coricamo Baner do strony Coricamo: Coricamo - sklep z materiałami do rękodzieła Baner Zjazdu Twórczo Zakręconych: VI Zjazd Twórczo Zakręconych w Ustroniu - Coricamo Baner konkursu blogowego: II edycja konkursu na najbardziej Twórczo Zakręcony Blog - Coricamo Marzycielska Poczta.
Dodatki na bloga
<