Lubię tworzyć..., tym bardziej, jeśli komuś to co robię się podoba: Jeśli podoba Ci się to co robię i chcesz coś takiego mieć - napisz do mnie, na pewno się dogadamy:

LEKTURA

czwartek, 07 września 2017

Czekam z niecierpliwością :-)

Lubię dobre książki :-)17:46, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 sierpnia 2013
Ostatnio trafiłam na bardzo fajną, lekką i przyjemną książkę - na wakacje nie potrzeba przecież kryminałów i napięcia - coś lekkiego na czas odpoczynku jest w sam raz...
trafiłam na książkę Katarzyny Michalak "Sklepik z niespodzianką. Adela"
Książka przeczytana i będę ją polecać oraz czytać kolejne części ale najbardziej zaciekawił mnie przepis na kąpiel Kleopatry, a że uwielbiam kąpiele....polecam
Kąpiel a’la Kleopatra
Oto przepis na wspaniałą, relaksacyjną kąpiel w twoim własnym domowym spa. Voila!
Będzie bardzo luksusowo, najpierw więc przygotuj duży, biały, miękki ręcznik i zmysłową koszulkę nocną. Następnie zapal świecę aromatyczną (najlepiej waniliową), nalej do wanny gorącej wody i… zanurz się powoli.
Teraz dwie torebki budyniu (waniliowy lub śmietankowy) rozpuść w litrze mleka (na małą wannę) lub cztery budynie w dwóch litrach mleka (na wannę dużą). Oczywiście im więcej mleka, tym lepiej.
Wstrzymaj oddech i… wlej mleko z budyniem do wody.
Dlaczego masz wstrzymać oddech? Bo ta chwila, gdy mleko opływa twoje ciało jest niemożliwie przyjemna. Po prostu odjazd!
Poczuj ją każdą komórką skóry, zamknij oczy, powdychaj piękny, delikatny zapach.
Uwaga! Mleko ma być świeże lub pasteryzowane, nie żadne UHT, bo uchate wonieje spalenizną (poddawane jest bowiem działaniu bardzo wysokiej temperatury, która zabija wszystko: nie tylko bakterie, ale i całą życiową energię tego daru bogów). Aha: nie oszczędzaj na tłuszczu! Mleko ma mieć 3.2%, a można dolać i słodkiej śmietanki kremówki, będzie jeszcze lepiej. Skóra bowiem potrzebuje dobrego, naturalnego, łagodnego tłuszczu, a jakiż jest lepszy od tego z mleka?
To jeszcze nie koniec kąpieli. Gdy już narozkoszujesz się zapachem mleka, dolej powoli, oddychając głęboko olejek waniliowy do ciast.
Tak, tak: budyń, mleko, olejek waniliowy – oto składniki dostępne w każdym spożywczym, które ze zwykłej kąpieli uczynią rozkoszny rytuał.
Ciesz się tymi chwilami. Są tylko dla Ciebie.
Nie spłukuj ciała wodą, wyjdź z kąpieli, pachnąca mlekiem i wanilią. Owiń się w ciepły, puchaty ręcznik, a potem przebierz w ładną nocną koszulkę, żadnych piżam, czy innych paździerzy! Jest to wieczór luksusu!
Gdy skóra wyschnie jest niesamowicie gładka i miła w dotyku, a pachnie… jak małe rozkoszne niemowlę.
I o to chodziło.

miłej kąpieli po gorącym dniu...pozdrawiam:)

17:59, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Komentarze (4) »
niedziela, 12 sierpnia 2012

Na niedzielne popołudnie i każdą wolną chwilę wieczorem, polecam super magazyn

Magazyn jest w wersji internetowej, dlatego dostępny w każdej wolnej chwili i nie zajmuje miejsca jak magazyny w wersji papierowej:)

Wystarczy dostęp do internetu, filiżanka kawy i kliknąć na okładkę na fotce ...

życzę milej lektury:)

pozdrawiam cieplutko:)

13:26, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 kwietnia 2012

To tytuł książki, którą bardzo szybko pochłonęłam i serdecznie polecam!

Treść - to opowieść ojca, którego dziecko przeszło operację wycięcia wyrostka i niby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 3 letni chłopiec opowiada nagle zadziwiające rzeczy - jak wygląda Jezus, jak wygląda niebo, kogo tam spotkał....

zadziwia wszystkich, ale to co mówi - musiał zobaczyć, czyli tam być...

tylko kiedy, jeśli w czasie operacji nie było żadnych komplikacji?

Bardzo lekko napisana powieść, która uchyla nam rąbka tajemnicy, że podobno - w niebie wszyscy są zdrowi, szczęśliwi i młodzi - bez względu na to w jakim wieku i w jakich okolicznościach odeszli...

i jeszcze coś - w niebie można spotkać krewnych, którzy urodzą się dużo dużo po nas...

serdecznie polecam!!!!

19:00, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 30 stycznia 2012

W wolnej od pracy i robótkowania chwili lubię przeczytać dobrą książkę lub obejrzeć dobry film i na takim właśnie byliśmy z mężem i bratową wczoraj w kinie:)

Nie przepadam za filmami o tematyce wojny ani nie lubię filmów tzw nominowanych do nagród ani bardzo reklamowanych - nie raz już był zawód;

ale tym razem - zaskoczenie!

Piszę oczywiście o filmie

po prostu - szacun!

Rewelacyjna obsada aktorska i gra na wysokim poziomie, fabuła trzymająca w napięciu - cisza w kinie była tak przejmująca...

Nie będę pisać o czym jest film - bo to można przeczytać na necie - w skrócie o polskim kanalarzu pomagającym Żydom w czasie wojny, który początkowo robił to z chęci zysku a potem stało się to walką o ich przetrwanie...

po prostu - jestem pod wrażeniem i gorąco polecam!

Mam też książkę na podstawie której film zostal nakręcony i wiem, że najpierw powinno się przeczytać a potem obejrzeć - u mnie będzie odwrotnie, ale i tak będę miała porównanie:)

* * *

Bardzo dziękuję za miłe komentarze pod ramką z płyty:)

Wkrótce coś nowego:)

18:59, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Komentarze (3) »
czwartek, 03 listopada 2011
"Cztery pory roku z teatrzykiem u boku"
- to tytuł najnowszej książki Pani Beaty Barbary Jadach
- tej samej od "Bajek Cioci Beaty":)
Jest to zbiór 28 inscenizacji na uroczystości przedszkolne. Przeznaczone dla dzieci od 3 do 5 lat.

Dlaczego polecam tę książkę?

  1. Scenariusze są tak napisane, że udział w przedstawieniu bierze cała grupa przedszkolna. Rola znajdzie się dla każdego dziecka: przebojowego – urodzonego aktora i nieśmiałego, które zatańczy, lub zaśpiewa razem z grupą.
  2. W załączniku książki znajdują się szablony masek,które ułatwią przygotowanie do inscenizacji.
  3. Inscenizacje Pani Beaty są dostosowane do wieku dzieci przedszkolnych oraz do tematyki uroczystości.
  4. Zamiast szukać na internecie pomysłów na teatrzyk - lepiej kupić książkę i mieć pod ręką.
  5. Zagląda tu duże grono koleżanek blogowiczek - nauczycielek:)
  6. Troszkę maczałam palce w przygotowaniu tej książki - ale tylko troszkę - nie licząc kilku lat namawiania Pani Beaty na publikację:) - wkrótce dowiecie się jaki był mój udział:)

Poza tym inscenizacje Pani Beaty Barbary Jadach są wystawiane przeze mnie z różnych okazji i są naprawdę godne polecenia:)

No tak - dziś wpis miał być troszkę o innej tematyce - ale taki wynikł "na gorąco" bo książka jeszcze pachnie farbą drukarską:)

Książka wyszła nakładem wydawnictwa Fraszka i tu jest do kupienia:)

polecam!

18:12, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Komentarze (1) »
czwartek, 01 września 2011
1 września to początek roku szkolnego;
koniec wakacji dla dzieci, rodziców i nauczycieli

zaczynają się obowiązki - dla dzieci odrabianie lekcji, dla rodziców zapewnienie opieki dzieciom i pomoc w lekcjach; dla nauczycieli poznawanie dzieci, pisanie programów itp

Dziś więc szczególnie nauczycielom polecam książkę wydawnictwa Fraszka

Program pracy z dzieckiem z objawami nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) w przedszkolu lub szkole.

Dla nauczyciela przedszkola - Anny Marczak
Pozycja ta szczególnie skierowana jest do nauczycieli przedszkola; można z niej wyczytać jakie są objawy ADHD, jak rozwija się dziecko z nadpobudliwością; są także gotowe metody pracy i scenariusze zajęć - proponowane zabawy można także wykorzystać w każdej grupie wiekowej, a jak wiadomo dzieci są zazwyczaj ruchliwe i ciekawe świata co nie znaczy wcale że mają ADHD - wiec po przeczytaniu tej pozycji będziemy bardziej świadomi, czy dziecko jest zwyczajnie tylko ruchliwe czy ma ADHD.

polecam

Polecam także koleżankom po fachu pozycję tegoż samego wydawnictwa

Przygody Drewniaczka dla przedszkolaczka - bajka logopedyczna dla dzieci. Teresy Bogdańskiej i Grażyny Marii OlszewskiejBajka logopedyczna podzielona jest na 9 przygód leśnego stworka Drewniaczka, który zrobiony jest z darów przyrody. Drewniaczek przedstawia nam swoich przyjaciół, razem z nim poznajemy ciekawe krainy oraz pory roku. Bajka zawiera różne trudne wyrazy, których powtórzenie z dziećmi wpływa na ich wymowę oraz wzbogaca ich zasób słownictwa. Dodatkowo każda przygoda kończy się pytaniami - dziecko musi więc słuchać z uwagą; dla uatrakcyjnienia słuchania autorki proponują także ćwiczenia artykulacyjne, dźwiękonaśladowcze i oddechowe - które wykonywane przez dzieci przy różnych okazjach podnoszą sprawność narządów artykulacyjnych.

Książeczkę polecam nie tylko koleżankom nauczycielkom, ale wszystkim mamom, które chcą się z dzieckiem bawić w gimnastykę buzi i języka.

polecam


14:00, malgorzata-p17 , LEKTURA
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Zakładki:
GALRACH - BIŻUTERIA
KONTAKT
MOJE INNE ROBÓTKI
MOJE OBRAZKI
MOJE POSZUKIWANIA
MOJE STRONY
MÓJ ALBUM PRAC
TU ROBIĘ ZAKUPY
TU ZAGLĄDAM
Tagi

Coricamo - sklep z materiałami do rękodzieła VI Zjazd Twórczo Zakręconych w Ustroniu - Coricamo Baner do strony Coricamo: Coricamo - sklep z materiałami do rękodzieła Baner Zjazdu Twórczo Zakręconych: VI Zjazd Twórczo Zakręconych w Ustroniu - Coricamo Baner konkursu blogowego: II edycja konkursu na najbardziej Twórczo Zakręcony Blog - Coricamo Marzycielska Poczta.
Dodatki na bloga
<